Nahlédněte do obcí

Obce v datech jsou datový startup, který otevírá lidem detailní informace o kvalitě života v ČR. Návštěvníci webu mohou snadno zjistit, které město se pro ně nejvíce hodí a zástupci obcí mohou konečně řídit svoji obec na základě dat.

www.obcevdatech.cz

Tým lidí z Obcí v datech přišel na způsob, jak z různých zdrojů posbírat spoustu zajímavích dat o obcích, dát je dohromady a zpracovat je do indexů tak, aby se obce daly mezi sebou porovnávat. Našim úkolem bylo vymyslet a realizovat webový portál, který tato data bude komunikovat srozumtelně a lidsky.

Pro úspěch a pochopení projektu bylo velmi důležité vymyslet způsob jak vizualizovat indexy tak, aby byly pochopitelné pro obyčejné lidi. V rámci hledání té ,,správné" vizualizace jsme vyzkoušeli více než 30 variant.

Každá obec na webu má svoji stránku se všemi daty o indexech. A aby byly stránky všech 206 obcí hezké, museli jsme pro každou sehnat dobrou fotku. A to se ukázalo jako větší sousto, než jsme si mysleli. Některé jsme vůbec nesehnali a u některých jsme se sekli. Není Frýdlant jako Frýdlant.

V den spuštění byla návštěvnost 17 tisíc díky PR kampani, kterou si klient nachystal. Sledovali jsme návštěvnost v reálném čase a v nejlepších momentech bylo na webu více než 400 lidí najednou.

Pro Obce v datech jsme také připravili šikovnou administraci na míru, díky které mohou celý obsah webu upravovat samostatně.

Jsme experti na internetový byznys s lety zkušeností z digitálních agentur, vlastních projektů a práce pro velké klienty. Vytváříme smysluplné projekty, které usnadňují lidem život a vydělávají peníze. Spojujeme byznys s technologiemi tak, aby našim klientům raketově stoupaly zisky.

14 let

zkušeností

25+

klientů

200+

projektů

0%

bulšit

Konzultace zdarma

Za 60 min vám nastíníme směr řešení, přidáme hromadu zákulisních tipů a změníme způsob, jakým se díváte na vaši firmu.